ZVLÁDLA JSEM TO!

23. ledna 2017 v 17:28 | Yui (>‿◠)✌ |  ..::Moje Kecíky::..
Bože! Já to zvládla! Vím, že tu nikdo není, ale já to ze sebe chci prostě dostat ven! XD

Dnes jsem měla první zkoušku ze 6! Zase u té příšerné babizny, ze které mám pokaždé hrozný strach, klepala jsem se jako malé šťěňátko! Málem jsem nevstala ze židle. ALE! To vůbec nevadí, protože jsem to dala, všechno jsem pletla, ale protože jsem nenapsala ten test nejhůře, tak na ústní už toho moc nechtěla, i když jsem tam přes hodinu čekala.


Takže dnešek je pro mě velký den! DEN RADOSTI! Aspoň tu babiznu nějakou dobu neuvidím. No jo, to je když ji máme každý semestr. :/ T_T No, dneska hotovo, ve čtvrtek další - budu muset doufat, že společná práce, protože na ústní k panu děkanovi nechci. A příští rýden dvě další těžké zkoušky hned pěkně za sebou!

Ahh, ještě jedna maličkost. Po třech letech, co v kuse vytvářím videa, jsem se rozhodla přihlásit na konkurz do *studia*. A co? Dostala jsem se. No, Tina je prostě zlatíčko. Takže můžete v brzké době očekávat úžasné collaby od skvělých editorů zde. (*keke, dělala jsem nový avatar i banner - vůbec mi to nejde, ale holkám to stačilo!)

No, nic, to bude asi všechno! Přeji krásný smogový den!

Yui (>‿◠)✌
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 doramaqueen doramaqueen | E-mail | Web | 23. ledna 2017 v 18:10 | Reagovat

Ja mám tiež jednu profku sekeru, ktorá len pri náznaku opisovania vyhadzuje zo skúšky. Dala som to u nej až na druhý pokus, ale DALA :D toto je pre mňa prvé skúškové na vysokej a je to fakt masaker. Ja som si ale zapísala všetko prvé termíny a pred-termíny, takže mám už skoro všetky skúšky úspešne za sebou. Gratulujem ti teda k zdolaniu tej tvojej. A niekoho tu na blogu máš. :D ja ti to tu okukujem každú chvíľu :D Dlho si ale nič nepridala... to lebo si sa učila? Ja som zase na blog pridávala všetko možné, aby som od učenia utiekla. :D

2 Yui ღ Yui ღ | Web | 23. ledna 2017 v 18:40 | Reagovat

[1]: Mockrát děkuji za komentář a okukování! XD :D A gratuluji ke zdolání té těžké zkoušky! :D A neboj, já k tobě chodím často, abych věděla, co je nového. :) Gratuluji k dokončení Doktorů. A nepřidávala, nějak jsem nevěděla co. Moje kecy nikdo číst nechce, moje recenze nejsou nic moc, takže asi tak. :D Jako jo no, učím se. Dost. Je toho nějak moc, letos všechno odborné, musím získat pro postup 20 kreditů ze 30. Už nějak nemůžu a to jsem teprve se zkouškovým začala. XD LOL!

No, naše babizna je prostě stará doktorka, která se vyžívá v utrpení, dusí atd. Já nerada chodím i na její přednášky, ale bohužel si sem tam od času píše docházku. :/ Jako WTF?

No, u nás předtermíny neexistují. Tedy na našem oboru, protože abych mohla ke zkoušce, musím dát zápočet a ty máme až po Vánocích. :/ Jen u dvou předmětů jsme měli zápočet před Vánoci. A LETOS jsme měli i jeden předtermín, ale bral 5 lidí a ke šprtům jsem se nevešla :/

3 doramaqueen doramaqueen | E-mail | Web | 23. ledna 2017 v 18:59 | Reagovat

[2]: Ja tie kredity stále nechápem. Stačí ti prejsť z predmetu nie? Keď ten predmet spravíš, tak sa ti tie kredity zrátajú a ak nie, tak ti kredity z predmetu ktorý si nedala odrátajú? Chápem to správne? Toto nám nikto nejako nevysvetlil, že na čo to vlastne je :D takto som to pochopila, no čo ja viem? Akože mám dve E, tak dúfam, že ma pustia do ďalšieho semestra :D Ale mám aj "A" aby sa nepovedalo. Niektoré predmety ma proste nebavia a niektoré zase milujem. Na tých známkach je to potom vidieť.
Prospechové štipendium by mi ale nikdy nikto nedal :D To čo mám E z toho tak to učí tiež stará doktorka... akože stačí ak nevieš jeden latinský názov a si v háji. Nám dal predtermín len dekan. Učí nás jeden predmet, tak nás chcel mať skôr z krku. To som dala na také krásne B že až :D úplne spokojná som bola, lebo jeho predmet patrí k tým ťažším, no bavil ma.

Ďakujem za gratuláciu ku doktorom. Už bolo načase, aby som to doprekladala. Prekladám teraz jednu web a neviem sa k tomu nejako dokopať, aby som to preložila. Straší ma to tu, ale nejako na to nemám chuť. V stredu mám skúšku, tak ma svedomie teraz ťahá skôr ku knihám :D Ty nejdeš pridať nejaký preklad?

4 Yui ღ Yui ღ | Web | 23. ledna 2017 v 19:39 | Reagovat

[3]: Ten kreditový systém mají školy podobně, ale jestli tě dobře chápu, tak to máš snad podobně jako já. Samozřejmě, když udělám předmět, tak dostaneš kredity atd. :) U nás je ještě podmínka, že musíme splnit určitý počet kreditů pro postup do dalšího semestru či ročníku. Bohužel mám letos jen 7 předmětů, z toho 6 zkoušek, kde kromě jedné jsou všechny za 5 kreditů. :/ A teď získej 20 pro postup, teď mám 7 a jsem z toho celá nesvá. :/ Hele, A ještě ze zkoušky nemám. Málem jsem minulý semestr měla, ale nakonec jsem si to pohnojila T_T Já ani nevím, jestli mě to baví, možná tak jeden předmět, dva předměty. :D :D

A jinak tě chápu. Já jak mám zkouškové a předtím jsem stále musela dělat nějaké protokoly, neměla jsem chuť překládat. O zkouškovém vůbec. Mám vedle sebe ty materiály ke zkoušce a když dělám něco jiného, co bych neměla, cítím se provinile. T_T

Ohledně překladů, mám toho tolik, co chci udělat, ale při zkouškách nemohu. My tak lehce přidáváme, před začátkem semestru jsem nějaké díly přeložila, takže je kámoška/korektorka postupně opravuje a já nahrávám! :D Nejsem dobrá překladatelka, takže nechci moc vydávat titulky bez její korekce. Snažím se zlepšit, ale stále to moc nejde. :/ O prázdninách jsem dělala projekty bez jejích korekcí, něco asi není nejlepší, ale co, nechtěla jsem ji otravovat a chtěla jsem to prostě přeložit. A jeden překlad byl thajský, na to nekouká. :D

Ale jak jsem viděla, ty dost tápeš, stále měníš plány? Je to těžké, když vychází zajímavé novinky, jak na běžícím pásu, mít nějaký plán, co?

5 doramaqueen doramaqueen | E-mail | Web | 23. ledna 2017 v 19:54 | Reagovat

K tým kreditom, to dostaneš iný počet kreditov, keď máš z predmetu A, než keď máš z predmetu E? Alebo dostaneš ten počet kreditov rovnako? Tomuto nerozumiem. :D A hej no... tak ja sa svojho plánu snažím držať. Už od začiatku bolo v pláne najskôr doprekladať Doctors a potom Mirror of the With. Doctors som zvládla a na Mirror pracujem, len som nevedela, že čo prekladať ešte popri tom. Napokon som si vybrala novinky a po novinkách budem prekladať veci, ktoré som mala v ankete (neviem či si anketu zachytila.) Ale po Missing nine (novinka) a Strong Woman (novinka) budem prekladať Beautiful Gong Shim a ešte dve ďalšie veci. Len mi to proste dlho trvá a niekedy neviem ktorému projektu mám dať prednosť :D Teraz mám ale vybraté, takže dlho svoje plány meniť nebudem. Doprekladám Mirror, budem prekladať Missing a potom začnem Strong Woman - a nech ma majú ľudia radi :D Ostatné počká, kým tieto tri veci celé nepreložím.
Hej, ja som dysgrafik, takže mne niečo o blbom preklade hovor :D ale snažím sa si to po sebe opravovať ako najlepšie viem. V českých prekladoch zachytím chyby málokedy, lebo to nie je môj jazyk. A slovenských prekladateľov je málo. Skôr prekladáte vy. Mohlo by prekladať viac slovákov, to by bolo pre mňa fajn :D Ale čo no... nevadí :D Zato ale chlapa som snáď nestretla :D čo by to sledoval, alebo prekladal. Jeden prekladateľ tuším je, ale neviem či som od neho niečo videla.

6 Yui ღ Yui ღ | Web | 23. ledna 2017 v 20:17 | Reagovat

[5]: Hele, u nás je to stejné. Ať máš A či E, máš stále stejný počet kreditů, protože jsi zvládla předmět, ale já mám tím pak nižší vážený průměr a tím pádem si dělám rozvrh mezi posledními. T_T Trpím za to, že jsem blbá. U nás si dělají rozvrh od nejlepších, systém tam dříve nepustí ostatní. T_T

Neboj, anketu jsem viděla a hlasovala, jestli si dobře pamatuji. Já právě četla, že se nemůžeš rozhodnout, co dělat prvně. Chápu ten pocit. Ale je dobře, že máš dány plány! Já jsem skoro nic nedokončila, je to minimum. Teprve teď dokončujeme s kámoškou můj úplně první překlad. Jako můj první, bohužel 50 dílů. :/ Moje blbost.

Jo no, já i když to několikrát projedu, stále je tam toho hodně a prostě se to lidem nelíbí. :/

7 doramaqueen doramaqueen | E-mail | Web | 23. ledna 2017 v 21:02 | Reagovat

Ja som fakt uvažovala nad jednou 50 dielnou sériou, ale mám pocit, že ma zabíjajú na preklad už tie 20 dielne. Možno niekedy v budúcnosti keď už žiadne plány mať nebudem po dokončení tých, ktoré som si vybrala na preklad. Možno sa k tomuto nápadu vrátim, ale teda neviem :D Držím ti palce teda a ďakujem za objasnenie kreditov. :D Nech sa nám teda tie skúšky všetky podaria.

8 Yui ღ Yui ღ | Web | 23. ledna 2017 v 21:36 | Reagovat

[7]: Ty už to máš skoro všechno za sebou! Já jsem teprve na začátku, ale jinak děkuji! :D I tobě přeji, ať to vyjde.

Hele, nedoporučuji dělat sama takhle dlouhý seriál. To to musí být hodně dobré a musíš vědět a mít dáno, že to bude to hlavní, protože to se prostě táhne a dělat k tomu něco dalšího není moc dobrý. Já když jsem byla u 15. či 20. dílu, myslela jsem, že to prostě nikdy neskončí. NIKDY, ale nedávno jsme zveřejnily 45. díl, ten sladký konec se blíží! YES!

No, nevím, zda jsem něco objasnila. Jsem ráda, že nějak chápu ten podělaný systém u nás. XD LOL!

9 doramaqueen doramaqueen | E-mail | Web | 23. ledna 2017 v 21:53 | Reagovat

Osobne myslím, že tieto 50 a viac dielne by sa mali robiť tímovo. Najlepšie dvaja/traja ľudia. Každý jednu časť. :D inak je to fakt na palicu. Lenže koho ukecáš, aby do toho šialenstva išiel s tebou :D Okrem toho ja ako prekladateľka začínam. Prekladám pol roka, takže ma ešte nikto veľmi nepozná. Votrela som sa medzi vás prekladateľov a tvárim sa, že som tu vždy bola :D Čo ja viem. Možno so mnou o rok niekto bude chcieť spolupracovať na nejakej takejto dlhej srande.

10 Yui ღ Yui ღ | Web | 24. ledna 2017 v 8:01 | Reagovat

[9]: Možná máš pravdu. Těm, co sami přeloží tyhle dlouhé seriál, skláním poklonu. :)

Ono ani nejde o to, jak dlouho překládáš, ale jestli jsi aspoň dobrá. :) Což já moc nejsem, kámoška/korektorka mi píše, že jsem se od svých začátků hodně zlepšila, ale je co pilovat.

Myslím, že tě zná hodně lidí. Překládáš půl roku, ale máš toho už hodně na svém kontu. První větší teprve až teď, ale i tak. :) Když napíšeš nějakému překladateli, se kterým bys chtěla spolupracovat, o spolupráci, a jemu se bude zamlouvat ten seriál, myslím, že na to kývne i teď. Neboj se.

11 doramaqueen doramaqueen | E-mail | Web | 24. ledna 2017 v 8:18 | Reagovat

[10]: U mňa je blbé ale to, že je málo tých slovenských prekladateľov. Príde mi blbé, aby bol každý diel v inom jazyku, preto by som veľmi s CZ prekladateľom spolupracovať nechcela. Chcela by som, aby ma divák dojem, že sleduje titulky od jedného človeka, aby si nemusel s každým dielom zvykať na niečo iné. Jednu slovenskú prekladateľku poznám a spolupracovala by so mnou, ale má veľa svojich vlastných projektov. A ja mám vlastne tiež minimálne na pol roka plán toho, čo budem prekladať - takže táto debata je vlastne teraz zbytočná :D :D no nevadí. Ale tak je dobré myslieť do budúcna, nie? Si fakt zlatá, čo mi tu píšeš. :D Ja som za toho pol roka preložila 8 vecí :D To zase nie je tak veľa, lebo 5 z toho sú web série :D a jeden film no... :D Doctors boli fakt najťažší projekt, aký som si do teraz vybrala a ak si videla prvý diel Missing nine čo som preložila, tak pochopíš, že mi dáva teraz zabrať to. Toho textu čo bolo na začiatku epizódy... som myslela, že to vzdám. Že sa cez to proste neprekúšem. Prvý krát som prekladala časť, ktorá mala doslova cez 1000 riadkov. Na také čísla som zvyknutá pri filme :D Tiež sa za hlavu chystám, lebo keď si už vyberiem poriadny projekt, tak si nevyberiem 16 dielny, ale 20 dielny :D To sú ďalšie 4 časti čo ma ide poraziť :D Jááj... milujem sa sťažovať inému prekladateľovi, lebo ma chápeš :D to je také fajn. Preto ti tu toľko vypisujem. Prepáč. Ja som všeobecne ukecaná.... :D

12 Yui ღ Yui ღ | Web | 24. ledna 2017 v 10:14 | Reagovat

[11]: Chápu tě, ale mně to nějak nevadí. :) Jestli je v CZ či SK, je mi to v celku jedno. Jen musí být domluveny na základních věcech ohledně oslovení, tykání x vykání atd., tak v tom problém nevidím. Máme skupinu, která chce právě dělat tyto delší překlady, teď jsou tam dvě SK a 4 CZ překladatelky.

Já tě naprosto chápu. A určitě je dobré myslet do budoucnosti, znamená to, že tě to baví a chceš v tom nadále pokračovat. :) To je jen dobře.

Ohledně Missing Nine, já na to koukla už v angličtině, zajímalo mě to. Ale až budeš mít další díl, kouknu se. :) A ano, přes 1000 řádků je hodně, bohužel to některé seriály mají. :/ No, já se za hlavu chytala a nadávala, že jako první projekt jsem vzala 50 dílný. Chtěla jsem se za to odstřelit. Ale ty to všechno určitě zvládneš, držím palce!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama